Technika

1. Odkurzanie odkurzaczem kolumnowym z elektroszczotką. Szczotka pracująca z dużą szybkością usuwa z włókien dywanu brud nierozpuszczalny, dodatkowo rozczesuje runo. Jest to profesjonalny odkurzacz pionowy z dwoma niezależnymi silnikami, wyposażony w mikrofiltr klasy szpitalnej (Hospital Grade Microfilter).

2. Wstępne spryskanie specjalnym środkiem chemicznym całego dywanu, który ma za zadanie rozpuścić zabrudzenia i ułatwić przy praniu zasadniczym.

3. Szorowanie mechaniczne maszyną z dwoma wałkami obracającymi się w przeciwnym kierunku. Zadaniem maszyny jest wtarcie wcześnie położonego środka w runo dywanu, wykładziny i jednocześnie usunięcie zanieczyszczenia, które zostało rozpuszczone i zebranie do pojemnika w maszynie. Plusem jest dodatkowe rozczesanie dywanu.

4. Tak przygotowane podłoże może zostać dopiero prane maszyną ekstrakcyjną (natryskowo-ssąco). Proces polega na wtłoczeniu roztworu wody z środkiem piorącym i odessania go w tym samym czasie. Dzięki temu, iż brud został już wcześniej rozpuszczony a runo rozczesane, maszyna może dogłębnie spenetrować włókno roztworem.

5. Prace końcowe – dodatkowe odplamianie (uporczywe plamy) specjalistycznymi środkami chemicznymi z odpowiednim przeznaczeniem.

6. Wstępne osuszanie zimnym lub ciepłym powietrzem w zależności od materiału.