Pranie Czyszczenie Wykładzin

1. Pranie wykładzin zaczynamy od odkurzania odkurzaczem kolumnowym. Szczotka pracuje z dużą szybkością usuwając z włókien dywanu brud nierozpuszczalny ( piach, sierść, kurz, roztocze ) dodatkowo rozczesuje runo. Jest to profesjonalny odkurzacz pionowy z dwoma niezależnymi silnikami.

2. Wstępnie spryskujemy cały dywan  specjalnym środkiem, który ma za zadanie rozpuścić zabrudzenie i ułatwić przy praniu zasadniczym.

3. Następnie szorujemy mechaniczne, maszyną z dwoma wałkami obracającymi się w przeciwnym kierunku. Zadaniem maszyny jest wcieranie wcześnie położonego środka w runo dywanu i jednocześnie usunięcie zanieczyszczenia, które zostało rozpuszczone i zebrane do pojemnika w maszynie. Plusem jest dodatkowe rozczesanie dywanu czy wykładziny.

4. W kolejnym etapie jest pranie zasadnicze. Maszyna wprowadza roztwór środka piorącego a następnie odsysa go wraz z brudem. Pozostawiając tkaninę czystą i pachnącą.

5. Prace końcowe – polegają na dodatkowym odplamianiu (uporczywe plamy) specjalistycznymi środkami chemicznymi z odpowiednim przeznaczeniem.

6. Wstępne osuszamy zimnym lub ciepłym powietrzem w zależności od materiału.

Dlaczego warto prać wykładzinę ?

Czysta wykładzina poprawia czystość powietrza. Dywany i wykładziny dywanowe ze względu na swoją konstrukcję świetnie gromadzą kurz i roztocza. Gęsto zbite włosie wykładziny stanowi  optymalne siedlisko. Kurz nie gromadzi się na powierzchni materiału, gdzie mógłby zostać wessany przed odkurzacz, ale w jego głębszej warstwie. Najskuteczniejszą metodą prania wykładzin jest metoda ekstrakcyjna. Czyszczenie wykładziny to metodą to jedyny sposób aby dostać się do jej osnowy  „spodu” wykładziny, na którym zakorzeniony jest włos, gdzie gromadzi się najwięcej kurzu, będącego pożywką dla roztoczy. Dlatego ważne jest regularne pranie wykładziny czy tapicerki meblowej. Czysta wykładzina to  bardziej estetyczne miejsce pracy, odpoczynku czy relaksu. Przyjemniej spędza się czas w czystym pomieszczeniu. Estetyczne środowisko pracy korzystnie wpływa na umiejętność skupienia na zadaniu, ma też pozytywny wpływ na nasz nastrój.  

Jak często prać wykładzinę?

Najważniejszym elementem dbania o stan wykładziny w biurze jest jej regularne czyszczenie. Dzięki temu nasza wykładzina będzie cały czas pięknie wyglądała, a w dodatku znacznie wydłuży się czas jej użytkowania. Według producentów, pranie czyszczenie wykładzin powinno się wykonywać co najmniej raz w roku.

Pranie Dywanów