Pranie Czyszczenie Dywanów

1.Pranie czyszczenie dywanów zaczynamy od odkurzania odkurzaczem kolumnowym. Szczotka pracuje z dużą szybkością usuwając z włókien dywanu brud nierozpuszczalny  piach, sierść, kurz, roztocze , dodatkowo rozczesuje runo. Jest to profesjonalny odkurzacz pionowy z dwoma niezależnymi silnikami.

2. Wstępnie spryskujemy cały dywan  specjalnym środkiem, który ma za zadanie rozpuścić zabrudzenie i ułatwić przy praniu zasadniczym.

3. Następnie szorujemy mechaniczne, maszyną z dwoma wałkami obracającymi się w przeciwnym kierunku. Zadaniem maszyny jest wcieranie wcześnie położonego środka w runo dywanu i jednocześnie usunięcie zanieczyszczenia, które zostało rozpuszczone i zebrane do pojemnika w maszynie. Plusem jest dodatkowe rozczesanie dywanu czy wykładziny.

4. W kolejnym etapie jest pranie zasadnicze. Maszyna wprowadza roztwór środka piorącego a następnie odsysa go wraz z brudem. Pozostawiając tkaninę czystą i pachnącą.

5. Prace końcowe – polegają na dodatkowym odplamianiu (uporczywe plamy) specjalistycznymi środkami chemicznymi z odpowiednim przeznaczeniem.

6. Wstępne osuszamy zimnym lub ciepłym powietrzem w zależności od materiału.

Czy warto prać samemu?

         Pranie czyszczenie dywanów jest złożoną metodą. Wiele osób próbuje prać swój dywan sposobami domowymi. Jednak nie jest to rozwiązanie dobre, ani tez opłacalne. Zajmuje wiele czasu, a także wymaga włożenia w to dużego wysiłku fizycznego. Zainwestowania w różnego rodzaju środki czyszczące i odplamiające. Istnieje tutaj niestety ryzyko wybrania nieodpowiednich środków, które mogą uszkodzić dywan. Niektóre z produktów mogą też na stałe odbarwić materiał. Brak odpowiedniej wiedzy jak i urządzeń skutkuje pozostawieniem  dużej ilości środków chemicznych w runie – brak możliwości wypłukania. Brak pewności, że dywan zostanie wyczyszczony w zadowalającym stopniu. Dlatego też, mimo że teoretycznie samodzielne wypranie dywanu jest możliwe, o wiele lepszym rozwiązaniem staje się zamówienie takiej usługi w profesjonalnej firmie. Zastosuje ona bowiem profesjonalne oraz skuteczne środki czyszczące jak również odpowiednie urządzenia i technikę.

              Usługa z dojazdem do domu klienta jest wygodna, szybka i oczywiście również efektywna. Najważniejsze jest jednak to, że jest ona bezpieczna: zarówno dla materiału dywanu, jak i podłogi. Do takich prac nie trzeba też domu w żaden sposób przygotowywać.

Pranie Wykładzin